
Het is een drukke periode voor Pascale Naessens, want de Boekenbeurs in Antwerpen is van start gegaan en uiteraard gaat Pascale daar geregeld signeren.
Toch vond ze een gaatje in haar agenda om een snel, gezond, praktisch én lekker lunchrecept te delen met Alexandra in ‘Pimp Je Lunch’.
Pascale koos voor een gerecht met kikkererwten dat je met àlle groentenrestjes in je koelkast kan combineren, gaande van Zuiderse groenten zoals paprika’s tot echte winterse kost zoals kolen. Net die variatiemogelijkheden maken het gerecht erg praktisch. Het is ook heel snel klaar. In amper 10 minuten is het gerecht gewokt… dat is vaak sneller dan de tijd die je nodig hebt om een boterhammendoos te vullen.
Ook handig is dat je het gerecht zowel koud als warm kan eten.
Nodig voor 2 personen:
- Groenten allerhande. Als je voor paprika’s kiest, is het leuk om 1 rode, 1 groene en 1 gele paprika te nemen, maar echt àlle groenten in je koelkast kunnen gebruikt worden.
- 1 Ui
- 1 Blik gekookte kikkererwten
- 1 Theelepel komijnzaad
- Olijfolie
Bereiding:
Strooi de komijnzaadjes in een droge pan en zet 2 tot 3 minuten op een warm vuur zodat het aroma vrijkomt.
Maak intussen de groenten schoon en snijd ze in kleine stukjes of reepjes. De ui snijd je in ringetjes.
Giet een flinke scheut olijfolie in de pan en stoof daarin de groenten tot ze gaar zijn.
Om het sneller te doen gaan, voeg je een half glas water toe en zet je eventueel het deksel op je pan.
Kruid daarna met peper en zout. Voeg, als de groenten gaar zijn, de uitgelekte kikkererwten toe.
Laat ze meetstoven zodat ze op temperatuur komen.
Serveer warm of koud... Smakelijk!