
Jim Morrison, de legendarische zanger van The Doors, overlijdt op 3 juli 1971 in zijn appartement in Parijs. De omstandigheden van zijn dood zijn sindsdien de bron van vele theorieën, er werd namelijk geen autopsie op zijn lichaam uitgevoerd.
Zangeres Marianne Faithfull verklaart nu in een interview met het blad MOJO dat haar ex-vriend Jean de Breteuil verantwoordelijk is voor de dood van Morrison. De Breteuil was namelijk een dealer en zou op de avond van de dood van Jim naar zijn appartement gegaan zijn om hem heroïne te leveren. De toenmalige vriendin van Jim Morrison, Pamela Courson, zou jaren na zijn dood verklaren dat de zanger per ongeluk de heroïne had opgesnoven omdat hij dacht dat het cocaïne zou gaan.
Volgens Faithfull was het niet de bedoeling van de Breteuil om Jim Morrison te vermoorden, maar waren het wel zijn drugs die hem doodden.